10 $ Turuncu Pi 2G-IOT, Pi Zero W

ile mücadele etmek için serbest bırakıldı. Turuncu PI 2G-IOT, Ahududu Pi Sıfaklı, hem de önemli bir iş çıkardılar.

Bugünlerde ilave küçük tek tahta bilgisayarlar için çok sayıda seçimler var ve en düşük fiyat noktasında artan bir liste var. Hadi 20 $ ‘lık harcama çeşitliliği (nakliye ücretlerinin anlaşmazlığını tıkamak için). Chip’i gördük, Ahududu Pi Vakfı, PI sıfırını (WiFi’nin yanı sıra Bluetooth’un yanı sıra Bluetooth’u içeren sıfır hattına bir güncelleme) piyasaya sürüldü. Şimdi, ne yazık ki Turuncu Pi 2G-IOT adlı listeye ekleyin.

2G-Iot, 256 MB DDR2 RAM ile 1GHz’de saatli bir kol korteks-a5 32bit spor yapıyor. Daha büyük depolama için bir SD kart yuvası ile birlikte 500 MB on-board Nand’ı görmek güzel. Aynı şekilde, bir CSI kamera konnektörü, WiFi, Bluetooth, bir SIM kart yuvası olan GSM / GPRS’nin yanı sıra bir CSI kamera konektörü, WiFi, Bluetooth, bir FM radyo da bulunur. Ahududu Pi’nin neredeyse standart GPIO düzeni ile uyumlu pimdir.

Bütün bunlar, en azını, özellikle GSM / GPRS eklenmesini sağlamak için oldukça etkileyicidir. Ahududu pi sıfır w satışını öldürecek mi? BİZ DEĞİL. Turuncu Pi’nin fantastik bit bilgisayarları olsa da, bir problemle karşılaştığınızda internette daha az destek için Raspberry Pi ürünleri için sağlanan mahalle desteğine sahip değildir. Bu, ilk başta koşan şeyi bile alabilirsiniz. Orange Pi’nin web sitesi henüz yeni sürümün gösterilmesi için güncellenmedi. Bununla birlikte, şu anda kendiniz için bir tane almayı düşünüyorsanız, tercih ettiğiniz Çin elektroniği tedarikçisine gidin.

[Geeky Gadget’ları ve CNX] ile