HACKADAY LINKS: 15 Aralık 2013

bir kaya alt fiyata ios için bir oyun kontrol cihazı eki elde etmek ister misiniz? [Dark God] Amazon’un 6 $ için Gameloft Duo Gamer donanımını kapattığını öğrendi, çünkü donanım artık işletim sistemi tarafından desteklenmiyor. Bir Cydia uygulamasını kullanarak nasıl çalışmasını gösteriyor. [Teşekkürler Proman]

[Frank Zhao], sarkma güç rayında sorunları olan ucuz bir HDMI anahtarı vardı. Seçeneği, bir güç enjekte etmek için bir USB bağlantı noktasında kesmek oldu.

Bu güvenlik hack, bir QR kodunu görüntülemek için LCD ekranlı bir Arduino’yu kullanır. Bir Android cihazla tarayın ve artık anahtarlara ihtiyacınız yok! İşte kod repo ve bir demo videosu.

WS28xx piksellerinin ne kadar yerleştiğini görmek ilginçtir. İşte piksellerin bir matrisini taşınabilir bir oyun ekranı olarak kullanan bir CrowdFunding kampanyası. biraz tanıdık mı bak? Bunun yerine bir LED modülü kullanan (Retro Brad’in] daha önce donanımını (inanılmaz derecede piksel bros.) oynamayı gördük. Bu muhtemelen çoklayıcı yerine seri verileri kullandığını düşünerek sürüş yapmak çok daha kolaydır.

Sonra bazı robot inşaat ilham kaynağıdır. [Ironjungle], navigasyon için pusula rulmanlarını kullanan bir rover inşa eden işyerinde zor olmuştur.

IKEA Dioder Projeleri için bir açılır değiştirme UC’sini görmeyi sevdik, ancak kaputun altına çok daha fazla paraya ihtiyacınız olursa, bir Ahududu PI ile renkli ışıkların komutunu alın.

Bir lazer kesiciye erişebilecek kadar şanslı olanlar, bu Inkscape uzantısını canlı menteşeler için faydalı bulacaktır.

Son olarak, potus, eldiveni attı, herkesi kod programının saatine doğru işaretleyerek nasıl programlanacağını öğrenmeye teşvik ediyor. Herkesinin bir düzeyde kodlama eğitimi olması gerektiğini düşündük. Bize katılıyor musun? Tabii ki, bundan böyle bir şeyin okullara almak, anıtsal bir zorluktur, bu yüzden müfredat dışı teklifleri görmek harika. Ayrıca, HackerSpaces’in çocukların teknoloji eğitimi aldığı için en iyi sürüş güçleri arasında olduğuna inanıyoruz. [via adafruit]