İkili Saat, Doc Brown Gururunu Yapar

[Brett], 1996’dan itibaren eski bir ikili saat işini geliştirmenin bir yolunu arıyordu. Orijinal saati, bir veya sıfır arasında belirtmek için çevre dostu LED’leri kullandı. LED yanıyorsa, bu bir tane belirtti. Sorun, LED’lerin onları uzaktan kontrol edemeyecek kadar loş olsaydı. Yedi bölüm görüntüleme kullanılarak işini geliştirmek istiyor, ancak son zamanlarda harcama yasaklayıcı olmasına kadar.

[Brett] Yeni işinin 24 yedi bölüm ekranını kullanmasını istedi. Sekiz üç sıra ekran. Böyle bir şeyi temel bileşenlerden geliştirmek, yedi bölüm ekranın her biri için birçok farklı LED’i değiştirme yeteneğine ihtiyaç duyarlar. [Brett] Bunun yerine, Tindie’den sunulan yedi bölüm ekran modülünü kullanarak işleri daha basit hale getirmeyi seçti. Bu modüller her biri sekiz ekran içerir ve ayrıca tek bir seri hat üzerinden kontrol edilebilir.

Saatin beyni, Arduino’yu çalıştıran bir atmega328. Kontrol cihazı, DCF77 Alıcı Modülü ve DCF77 Arduino Kütüphanesi kullanarak doğru zamanı tutar. Saat üç ekran moduyla birlikte gelir. [Brett], muhteşem yeni saatinde fiziksel düğmelerin yanı sıra ve bunun yerine uzaktan kumanda kullanmayı seçti. Arduino, küçük bir uzaktan kumandayla eşleştirilen 433 MHz alıcısına bağlı. Şimdi [Brett] uzaktan kumanda kullanarak ekran modlarını değiştirebilir.

İkincil tek renkli bir LCD ekran, hata ayıklama bilgilerini taramak için kullanılır. Tarihin yanı sıra, daha hızlı bir şekilde okunabilir bir formatta, ayrıca zaman senkronizasyonu bilgileri, sinyal kalitesi ve diğer yardımcı bilgileri gösterir. Her şey şık bir kara davada yer almakta ve uzman bir görünüm veriyor.