X-ışını Görüntüleme Cam Lens, Micro Four Thirds Cam’a

katılmaya ikna etti. Objektiflerin açıklığı veya f-durağı ne kadar büyük olursa, lotly yanan sahneler için daha iyi olan daha fazla ışık geliyor. Sonuç olarak, daha büyük camın fiyatı birinin cebinde bir delik yanabilir. [Anthony Kouttron] Bir RodenStock TV-Heligon lensi kullanabileceği bir karar verdi ve çevrimiçi olarak mikro dört-üçüncü kamerası için uyarladı.

Lens, X-ışını görüntüleme için kullanılan sistemlerin florotron hattının bir parçası olan bir Fischer görüntüleme TV kamına bağlandı. [Anthony’s] ekipmanın araştırılması ve bilinmeyen sahipleri tarafından önceki hacklerin keşfedilmesini eğlenceli buluyoruz. Parçaları kendi amaçları için işleme koymadan önce bile, bu yayın ettiği bir epik gözyaşıdır.

Lens aslen bir pirinç kısmına monte edildiğinden, [Anthony Kouttron], ısmarlama parçayı standartlaştırılmış lens adaptörlerine uyacak şekilde yapmanın oldukça kolay olacağını biliyordu. Orijinal montajı zımparalama, işleme ve diş açarak temizleme işlemini ayrıntılı olarak açıklar. Yol boyunca, dışarıda en iyi bir daire olmak yerine, bir taraftan çıkıntılı olan, bir tarafın bir kısmının (artık ihtiyaç duymadığı) bir kısmına dikkat edilmesi gereken fikirlerinden zevk alacaksınız.

Mola sonrası video, çok sığ bir alan derinliğine sahip çekim sonucunu gösterir. Zaten manuel lensi olanlar için ancak Otomatik odaklı motorun yok olanlar için, bir dönüşüm hack de bir cazibe gibi çalışır.

EDIT: Bu gönderi başlangıçta videonun büyük bir alan derinliğini gösterdiğini belirtti. Bu yanlış. Video çok sığ bir alan derinliği gösterir. Hata düzeltildi.